Pažintinis žygis „Karpių dvaro parko slėpiniai“

Joniškėlio dvaras – dvaras Joniškėlio miestelio vakariniame pakraštyje. Nuo 1723 iki 1940 m. Joniškėlio dvaras buvo Karpių giminės nuosavybė, o dvaro parkas – vienas gražiausių Lietuvoje, įkurtas prancūzišku ir anglišku stiliumi. Tad gražią rugsėjo 27 d. popietę keliautojų būrelio nariai leidosi į pažintinį pėsčiųjų žygį  „Karpių dvaro parko slėpiniai“. Keliaudami pėsčiomis susipažino su atokesniais dvaro objektais ir jų istorija. Pasiskirstę komandomis atliko  įvairiausias užduotis. Per parką teka Mažupė, tad reikėjo surasti vietą, kur upeliukas daro didžiausią vingį. Nuo dvaro miestelio link abipus pėsčiųjų tako driekiasi liepų alėja. Teko suskaičiuoti, kiek gi liepų yra alėjoje. Pasirodo, net 61. Tai bent…Parke auga per 20 rūšių vietinių medžių ir krūmų. Teko rasti 5 skirtingus krūmus ir juos nufotografuoti. Pavyko surasti 3 tvenkinius, tyvuliuojančius parke. Ir dar daug daug įvairiausių dalykų. Šis žygis suteikė galimybę geriau pažinti vienas kitą, sustiprino darbo komandoje įgūdžius, pareikalavo išmonės, naujų idėjų, energijos, netikėtų iššūkių. Žygyje svarbu ne tik greitis, bet ir taktika, komandos narių vaidmenų pasiskirstymas, išmonė ir ištvermė. Kartu tai smagus laiko praleidimas geriau pažįstant savo krašto gamtą.

Keliautojų būrelio vadovė Danguolė Venckuvienė