Uniforma

2022 m. kovo 18 d. įsakymu Nr. MV-103

UNIFORMOS DĖVĖJIMO TAISYKLĖS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Uniformos dėvėjimo taisyklės nustato uniformų dėvėjimo tvarką Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje (toliau – Joniškėlio gimnazija).
  2. Uniforma – mokinių vienybės, pasididžiavimo ir pagarbos Joniškėlio gimnazijai, jos tradicijoms simbolis, kultūringo elgesio, aprangos kultūros, estetinio skonio ugdymo dalis.

II. UNIFORMA

1. Joniškėlio gimnazijoje uniformą sudaro nustatytos spalvos ir nustatyto modelio drabužių rinkinys:

3.1. švarkas arba megztukas su užtrauktuku (pilkas);

3.2. polo marškinėliai (žali);

3.3. marškiniai ilgomis ar trumpomis rankovėmis (balti);

3.4. džemperis be kapišono (pilkas);

3.5. kaklaraištis;

3.6. sijonas (pasirinktinai: tiesus arba klostuotas; languotas pilkos ir žalios spalvos) sarafanas (languotas pilkos ir žalios spalvos) ir/ar kelnės (pilkos, juodos);

3.7. siuvinėta emblema arba ženkliukas su Joniškėlio gimnazijos pavadinimu.

III. UNIFORMOS DĖVĖJIMAS

1. Visi Joniškėlio gimnazijos mokiniai privalo kasdien vilkėti tvarkingą uniformą.
  2. Vietoj uniforminių kelnių galima mūvėti klasikinius mėlynus (tamsius) ar juodus džinsus, tamsias vienspalves kelnes (išskyrus sportines), mergaitėms – klasikinius mėlynus (tamsius) ar juodus džinsus, tamsias vienspalves kelnes (išskyrus sportines) bei tamsiai mėlyną ar juodą sijoną.
  3. Šventinę uniformą (švarką, megztuką su užtrauktuku, marškinius, kaklaraištį, kelnes, sijoną, sarafaną, gimnazijos ženkliuką) mokiniai privalo dėvėti:

6.1. dalyvaujant Joniškėlio gimnazijos organizuojamose šventėse;

6.2. atstovaujant Joniškėlio gimnazijai oficialiuose renginiuose (olimpiadose, konkursuose, renginiuose, susitikimuose ir pan.) mieste ar respublikoje;

6.3. kitais, Joniškėlio gimnazijos direktoriaus įsakymu nustatytais, atvejais.

1. Mokiniams uniformą dėvėti neprivalu:

7.1. neformalaus ugdymo užsiėmimų metu;

7.2. klasės renginiuose, jeigu kitaip nenurodo klasės vadovas;

7.3. Joniškėlio gimnazijos poilsio vakaruose, diskotekose ir kituose renginiuose;

7.4. išvykose ir ekskursijose, jeigu dėvėti uniformą nenurodo išvykos (ekskursijos) vadovas dėl ekskursijos metu vyksiančių oficialių susitikimų ar renginių.

1. Sutrikus sveikatai ar dėl kitų nenumatytų aplinkybių negalint kurį laiką dėvėti uniformos, mokinys arba mokinio tėvai (globėjai, rūpintojais) rašo motyvuotą prašymą Joniškėlio gimnazijos direktoriui.
  2. Uniformos dėvėjimo kontrolė pavedama klasių vadovams. Mokinys, 3 kartus pastebėtas be uniformos, rašo pasiaiškinimą klasės vadovui, kuris apie tai informuoja mokinio tėvus (globėjus, rūpintojus).

IV. UNIFORMOS ĮSIGIJIMO IR PERDAVIMO KITIEMS

MOKINIAMS SĄLYGOS

1. Uniforma siuvama mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) lėšomis.
  2. Mokiniai, ketinantys mokytis Joniškėlio gimnazijoje, privalo iki einamų metų rugsėjo 1 d. įsigyti uniformą.
  3. Mokiniai, priimti į Joniškėlio gimnaziją mokslo metų eigoje, privalo įsigyti uniformą per du mėnesius nuo atvykimo į Joniškėlio gimnaziją dienos. Iki uniformos įsigijimo dėvi vienspalvius, artimus nustatytos uniformos spalvai švarką ar megztinį, mūvi mėlynus (tamsius) arba juodus klasikinius džinsus ar kelnes (išskyrus sportinio stiliaus), mergaitės – klasikinius džinsus ar kelnes, tamsiai mėlyną ar juodą sijoną.
  4. Išvykstantys į kitas mokyklas ir/ar baigę Joniškėlio gimnaziją mokiniai gali padovanoti ar parduoti uniformą jaunesniųjų klasių mokiniams.

V. MOKINIO PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

1. Visi mokiniai privalo laikytis šių Uniformos dėvėjimo taisyklių.
  2. Mokiniams, nesilaikantiems šių Uniformos dėvėjimo taisyklių, taikomos drausminės nuobaudos Mokinių elgesio taisyklėse nustatyta tvarka.

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

1. Uniformos dėvėjimo taisyklės gali būti keičiamos Joniškėlio gimnazijos direktoriaus įsakymu, atsižvelgiant į Joniškėlio gimnazijos savivaldos institucijų pasiūlymus.