Netradicinė kūno kultūros pamoka Biržuose

Sveikas žmogus – laimingas žmogus. Vienas iš sveikos gyvensenos pagrindų – judėjimas, aktyvus laisvalaikis. Rugsėjo 26 dieną 5-6 klasių mokiniai, vadovaujami kūno kultūros mokytojų Danguolės Venckuvienės ir Zeniaus Balčiausko, dalyvavo netradicinėje kūno kultūros pamokoje, kuri vyko Mantagailiškio dvaro parke. Mokiniai susipažino ir žaidė visai negirdėtą ir nebandytą  žaidimą Monteball . Žaidimas buvo sukurtas 2010 metais ir pirmą kartą išbandytas Mantagailiškio dvaro 20 ha peizažiniame parke. Šio žaidimo principas –  įspirti Monteball kamuolį į parko pievoje įrengtas Monteball duobutes, atliekant kuo mažiau spyrių. Vyko tikrai įnirtinga kova tarp komandų. I-ąją vietą užėmė komanda, pasivadinusi „Žaibas“, II-ąją – „Velnių“ komanda, III-ąją – komanda „Griaustinis“. Komandos nugalėtojos buvo apdovanotos prizais – diplomais, kepurėlėmis ir saldžiaisiais prizais. Šis žaidimas unikalus natūraliomis gamtos kliūtimis įgriuvomis, kurias teko įveikti žaidėjams. Laikas tikrai neprailgo. Sekanti pamoka – užsiėmimas vyko Eko Basų kojų parke. Čia reikėjo basomis įveikti tako ilgį – daugiau nei 1 km. Pradėjus eiti akmenuotu taku už vingio laukė smėlis. Vėliau teko eiti per pjuvenas, įvairaus dydžio ir formos akmenis, lentas. Taip pat maloniai nuteikė ėjimas per nendres, vyteles, kankorėžius. Galima buvo šokinėti nuo kelmelio ant kelmelio, pereiti  ir paprasčiausiu juodžemiu. Teko pereiti ir melioracijos griovį, vėliau pakilti mediniu tilteliu į viršų ir staigiai nusileisti. Smagu po aštrių akmenukų pereiti paprasčiausiu smėliu ar netgi žvyru. Skaudėjo kojas, bet trasa buvo įveikta. O kur dėsies, jei priekyje žingsniavo mokytoja ir rodė kelią. Smagu buvo žiūrėti, kaip vaikai stengėsi įveikti trasą, nors ne vienam ir sopėjo kojų padus, bet nepasidavė. Mokinių veiduose buvo šypsena. Tikimės, kad netradicinės kūno kultūros pamokos pažadins vaikų norą sportuoti. Juk ne veltui sakoma: „Sportas – sveikata!“

Kūno kultūros mokytoja Danguolė Venckuvienė