Išvyka į Biržų krašto muziejų „Sėla“

Prieš žiemos atostogas 4a klasės mokiniai vyko į Biržų krašto muziejų „Sėla“. Ten pirmiausia dalyvavo MO muziejaus organizuotoje edukacijoje „Istorijos iš lagamino“. Vaikai, naudodami nuotraukas ir daiktus iš lagamino, kūrė istorijas bei pasakojo draugams. Paskui muziejininkė pakvietė mokinukus apžiūrėti Biržų krašto muziejaus salėse esančias ekspozicijas, kurios pasakoja apie krašto istoriją ir kultūrą. Vaikai sužinojo, kad Biržų kunigaikštystė (1547–1811) buvo viena didžiausių ir ilgiausiai gyvavusių privačių valdų Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, pamatė atstatytą ir puoštą Liudvikos Karolinos Radvilaitės inicialais XVII a. koklinę krosnį, bandė skambinti klavesinu. Didžiausio susidomėjimo sulaukė Biržų tvirtovės arsenalas. Mokiniai klausėsi animuoto pasakojimo apie Biržus ištikusią lemtį Šiaurės karo metu, apžiūrėjo ginklus, pabūklus ir net bandė virtualiai gintis nuo puolančio priešo.

Ketvirtokai pilni įspūdžių grįžo namo.

Ilona Volungevičienė