Žalioji olimpiada

Gimnazijos 8 ir II klasės mokiniai, susibūrę į  komandą ,‚Žalioji panda“, dalyvavo VŠĮ „Žaliasis taškas“ kartu su aplinkosaugine iniciatyva „Kita forma“ organizuojamame nacionaliniame aplinkosauginiame projekte „Žalioji olimpiada“. Veiklos tikslas – gilinti mokinių žinias apie aplinkosaugos problemas, skatinti ne tik domėtis jų sprendimo būdais, bet ir formuoti palankias aplinkai vertybines nuostatas, ypatingą reikšmę teikiant žiedinės ekonomikos, darnaus vystymosi principams, atsakingam vartojimui, teisingam atliekų tvarkymui, akcentuojant perdirbimo svarbą. Gegužės 4 d. moksleivių komanda (Mantvilė Šeškaitė, Oksana Saladžiūtė, Kamilė Kazlauskaitė ir Deimantas Diringis) pristatė „Odisėjos“ praktinę užduotį. Komandos tikslas buvo nustatyti gimnazijos bendruomenėje egzistuojančią aplinkosauginę problemą, sugalvoti būdus, padedančius ją  išspręsti, numatyti žingsnius ir veiksmų eigą problemos sprendimui bei rezultatus, kurių tikimasi pasiekti. Iškelta opi problema. Gimnazija ypatinga tuo, kad joje mokosi mokiniai iš įvairių aplinkinių rajono vietovių. Labai norisi, kad  gimnazijoje visi jaustųsi jaukiai ir saugiai, būtų prasmingai praleidžiamas laikas laisvu nuo pamokų metu, kad pamokos būtų įdomesnės ir patrauklesnės, pagyvintas ir paįvairintas ugdymo procesas, tam reikalinga keisti gimnazijos aplinką. Gimnazijos teritorijoje yra netinkamų  erdvių, kurios neturi jokios paskirties ir menkina jos  įvaizdį. Netinkamą erdvę ir dangą aktyvioms veikloms būtų galima paversti patrauklia erdve, įrengiant sveikatingumo taką – sveikatinimo ir atsipalaidavimo priemonę gryname ore, kuris būtų užpildytas įvairiomis gamtinėmis medžiagomis. Vaikų užimtumui, poilsiui trūksta žaidimų, poilsio zonų, kuriose mokiniai galėtų pailsėtų. Pamokos uždarose patalpose – klasėse yra nuobodžios, mažai integruotų įvairių dalykų pamokų, aplinkos tyrimų. Trūksta žaliųjų zonų, kurios pagyvintų mokyklos aplinką.  Mūsų problemą komisija išgirdo ir su didžiausiu džiaugsmu pranešame, jog tapome “Žaliosios odisėjos” pusfinalių dalyviais. Belieka  sėkmingai įgyvendinti projektą.

Projekto vadovė – ekonomikos mokytoja Danguolė Venckuvienė