Keliautojų būrelio išvyka

Gegužės 10 d. keliautojų būrelio nariai  lankėsi Pasvalyje. Tai buvo kultūrinė-pažintinė išvyka su orientacinėmis užduotimis po įžymiąsias Pasvalio miesto vietas. Tikslas buvo ne tik aplankyti įdomiausias vietas, bet ir dirbant komandoje atlikti skirtas užduotis. Orientacinio žaidimo metu mokiniams teko įveikti įvairiausias užuominas, ieškant, skaitant, analizuojant ir naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis. Labai svarbus buvo komandinis darbas bei orientavimosi įgūdžiai. Aplankytas Pasvalio krašto muziejus. Ištyrinėta muziejaus geologijos ekspozicija – tai gausi mineralų, uolienų, augalų ir gyvūnų fosilijų pavyzdžių kolekcija iš Pasvalio, Lietuvos ir kitų pasaulio žemės vietų. Etnografijos ekspozicijoje susipažinta su daiktais, susijusiais su senojo Pasvalio krašto kaimo gyvenimu: XIX–XX a. žemdirbystės padargais, namų apyvokos daiktais, amatininkų darbo įrankiais, muzikos instrumentais, liaudies meno pavyzdžiais. Aplankytas giliausias Lietuvos urvas – Žalsvasis šaltinis, Pasvaliečio muziejininko Antano Stapulionio sodyboje sukaupta dubenuotųjų akmenų ir girnapusių kolekcija po atviru dangumi, paminklas poetui Bernardui Brazdžioniui prie Svalios ir Lėvens upių santakos, senojo tilto muzikantas Antanėlis, ir aišku Pasvalio miesto parkas su ąžuolinėmis skulptūromis tautosakine, mitologine tematika. Visas orientacinis žaidimas buvo grindžiamas pagrindine vertybe – draugyste, nes kaip yra sakoma „Tikro draugo dėka, mes tampame geresni.“ Šios išvykos dėka  mokiniai atrado naujus pažinimo kelius, įgijo naujų patyrimų ir svarbiausia pajuto vasariškos nuotaikos dvelksmą.

Keliautojų būrelio vadovė Danguolė Venckuvienė