Projekto „Jaunimas gali“ Kalėdinė sporto šventė Joniškėlio gimnazijoje

Programos „Jaunimas gali“ misija yra suteikti Lietuvos jaunimui galimybes žaisti, mokytis ir augti gerais žmonėmis. Gimnazijų komandų struktūra išnaudojama siekiui treniruoti, mokyti, įkvėpti bei motyvuoti jaunus žmones atpažinti savo galimybes ir suprasti, kad jie GALI pasiekti viską, apie ką svajoja. Jaunimas yra mokomas šiandien ypač aktualių darbo komandoje įgūdžių, ugdomas pasitikėjimas savimi, mokoma gerbti kitus, spręsti konfliktus, atpažinti pavojingas situacijas ir, žinoma, susirasti draugų. Viena iš projekto koordinatorių gimnazijoje užduočių – surengti Kalėdinę „Jaunimas gali“ sporto šventę savo bendruomenei. Vos tik išgirdę užduotį, komanda ėmėsi veiklų. Viskas vyko pakankamai sklandžiai, kadangi dirbome kaip vienas kumštis, juk esame komanda. Vieni planavo salės puošimą ir dekoracijas, kiti galvojo klausimus sporto viktorinai, treti rinko judriuosius žaidimus estafetėms. Gruodžio 13 dieną mūsų gimnazijoje įvyko sporto šventė, kurioje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Šventę iškilmingai atidarė „Jaunimas gali“ trenerė Danguolė Venckuvienė, pristatydama vykdomą programą gimnazijoje ir pakviesdama kitais metais prisijungti ir pradinukus. Sveikinimo žodį tarė ir programos „Jaunimas gali“ koordinatorius Benas Mačiulaitis, palinkėdamas jaunimui judėti, netingėti ir aktyviai judėti.  O kad visi įsivažiuotų, pravesta masinė mankšta, šokant Just Dance.  Buvo smagu žiūrėti, kaip visi intensyviai iš širdies mankštinasi. Emocijos, juokas liejosi per kraštus. Pabaigoje visi smagiai iš širdies traukė dainą apie Kalėdas. Pradinukai – greiti, vikrūs, atkaklūs ir draugiški. Tuo įsitikinome, kai mokiniai rungėsi nuotaikingose rungtyse, kurias 1-2 klasėse vedė Arimantė, Evaldas, Mantvydas, 3-4 klasėse – Lukrecija, Goda, Danielė. Sporto salėje tvyrojo džiugi nuotaika. Jaunieji draugai savo jėgas išbandė ir dalyvaudami viktorinoje apie sportą. Viktorinos pravestos atskirose klasėse, išrenkant patį geriausią sporto žinovą ir įteikiant jam asmeninį prizą – sporto maišelį. Nugalėtojais tapo: 1a- Kristupas Špokavičius, 2a – Tomas Katkevičius, 3a – Viktorija Pranskūnaitė, 4a – Domantas Dilys, 4b –Tomas Rutkauskas. Šaunuoliai! Visoms klasėms už aktyvų dalyvavimą įteiktos padėkos.

„Jaunimas gali“ komandos nariai puikiai susidorojo su užduotimi surengti savo bendruomenei Kalėdinę sportinę šventę. Iš tiesų jaunimas gali daug, jiems tik reikia leisti atsiskleisti, skatinti juos, motyvuoti… Šitaip ir ugdomas pasitikėjimas savimi, mokomasi dirbti komandoje, išmokstama gerbti kitus.

Šventė kiekvienam suteikė pasitikėjimo savo jėgomis ir dar kartą įrodė, jog sportuoti sveika ir smagu.

Programos „Jaunimas gali“ trenerė, fizinio ugdymo mokytoja Danguolė Venckuvienė