Edukacinė pamoka „Tvirtovės arsenalas – kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“

Spalio 23 d. 8a klasės mokiniai vyko į edukacinę pamoką „Tvirtovės arsenalas – kunigaikščių Radvilų pasididžiavimas“ Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Edukacinės programos metu mokiniai per eksponatus buvo supažindinti su Biržų tvirtovės arsenalo funkcijomis, reikšme, XVI–XVII a. arsenale saugotais ginklais, pabūklais, jų veikimo principais, įvairove. Praktinėje programos dalyje mokiniai turėjo galimybę virtualiai išbandyti matytus ginklus ir pabūklus, jais šaudyti nuo ginamos Biržų tvirtovės įtvirtinimų, puolant virtualiam priešui. Taip pat aplankytos ir įžymiausios Biržų vietos – pereitas ilgiausias pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą, užlipta į gražiausią Lietuvoje Kirkilų apžvalgos bokštą, pasigrožėta nuostabiais karstiniais ežerėliais. Svarbiausia – gerai ir prasmingai praleistas laikas su klase, tarpusavio bendravimas kitoje aplinkoje. Ar tai pavyko? Geriausiai į šį klausimą atsakymus pateikia patys mokiniai:

„Labai buvo įdomu,  labai patiko būti su klase kitoje aplinkoje, tokių pamokų norėčiau daugiau“

„Buvo labai smagu pasibūti kartu su visais, pasijuokti, ir tokių išvykų galėtų būti daugiau“

„Man ekskursija labai patiko, nes buvo įdomu, smagu. Daug ką sužinojau ir išmokau. Puikiai praleidau laiką.“

„Man kelionėje labiausiai patiko atlikti užduotis Edukacinės pamokos metu.

„Smagus pasibuvimas gamtoje, picų valgymas ir nuostabūs vaizdai“

8a klasės vadovė Danguolė Venckuvienė