Šimtadienis

Kovo 1d. 18val. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimnazijos teismo salėje vyko LXX laidos svarstymas dėl paleidimo į laisvę po šimto dienų. Kad kaltinamieji dvyliktokai įrodytų savo nekaltumą, turėjo atlikti įvairias užduotis: sėdinėjant su pompa pripūsti balioną, atspėti dėžėje paslėptą daiktą, apsirengti kuo daugiau drabužių per skirtą laiką ir kt. Teismo proceso metu  patalpa buvo prižiūrima pareigūnų, kurie taip pat davė parodymus rodydami filmuotą vaizdo medžiagą bei dainuodami. Visam procesui vadovavo teisėjai ir prokurorai, pagalbinikai – prisiekusieji ir mokytojai. Po paskirtų užduočių kiekvienas  LXX laidos kaltinamasis gavo po lygtinį paleidimą į laisvę įrodantį dokumentą – pusatestatį, kuriame buvo įvertintas jų elgesys per pastaruosius dvyliką metų. Teismo posėdžio pabaigoje dvyliktokams buvo įteikta knyga su privalomaisiais darbais, kuriuos jie turės atlikti per šimtą dienų, na o pats teismo procesas buvo užbaigtas nuteistųjų įamžinimu prie įtariamųjų foto sienos. Galutinis nuosprendis bus skelbiamas gegužės mėnesį.

IIIa klasės mokinė Meda Mosteikaitė

Daugiau nuotraukų iš Šimtadienio galite peržiūrėti gimnazijos Facebook puslapyje.