Lapkričio 16-oji -Tarptautinė tolerancijos diena

Šiais metais  tolerancijos temai aptarti buvo skiriamos lapkričio 13-17 dienos.Tolerancijos dienos simbolis-rankos. Šios idėjos esmė-žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna. Naudojant šį simbolį 1-4, 5-8, I-IV klasių mokiniai iš popieriaus karpė rankas, ant kurių rašė žodžio „tolerancija“  sinonimus, kaip: žmoniškumas, pagarba, pakantumas, supratimas, pasirūpinimas, šypsena, atlaidumas, atjauta, pasitikėjimas. I aukšto foje papuošė mokinių padarytas stendas „Tolerancija yra mūsų pačių rankose“.

Per istorijos, etikos, pilietiškumo pagrindų, kalbų pamokas buvo siūloma paanalizuoti tolerancijos/ netolerancijos temą: kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų. Klasių valandėlių metu mokiniai aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus gimnazijoje, klasėje.  Vyko filmukų, skaidrių apie toleranciją peržiūra ir aptarimas.Mokiniai kartu su klasių vadovais  aptarė tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.

Socialinė pedagogė Vilma Titienė