Edukacinė išvyka į VU

Spalio 27d. Pasvalio krašto matematikos mokyklos Rokunda mokiniai ir mokytojai leidosi į kelionę. Važiavo Pasvalio P.Vileišio ir mūsų gimnazijos gimnazistai – R. Parimskytė, M.Čirlis, N.Jurkevičius, E.Šakarnis, A.Reifas, A.Vaicekauskaitė, mokytoja R.Žilienė. Pakviesti docento dr. Antano Apynio nuvykome į Vilniaus universitetą. Pirmiausia aplankėme VU MIF (Vilniaus universiteto matematikos ir informatikos fakultetą), kuriame matėme superkompiuterį. Akademinių reikalų prodekanas Linas Būtėnas, vienas iš palydovo autorių,  papasakojo apie  pirmąjį lietuvišką palydovą  „LituanicaSAT – 1“. Klausėmės dr. V.Stakėno paskaitos. Po to vykome į garsiąją Vilniaus universiteto biblioteką, aplankėme VU įrengtą observatoriją, laikrodžio bokštą. Pasivaikščiojome po Vilniaus senamiestį, apsilankėme iliuzijų kambaryje „Illusion rooms“. Namo grįžome pilni energijos, naujų žinių ir įspūdžių.

Aira Vaicekauskaitė IIa kl.

vu