Pradinukai piešė Lietuvą

Sausio mėn. 2-3 klasių mokiniai aktyviai piešė Kovo 11 d. skirtus piešinius, kuriuos išsiuntėme į Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinio Vinco Kudirkos muziejaus organizuotą Kovo 11-osios atviruko ir plakato konkursą. Jo  tikslas – atskleisti Kovo 11-osios prasmę, skatinti jaunimą domėtis istorine, kultūrine vietovės aplinka, iškiliomis asmenybėmis, ugdyti drąsos, meilės, pasiaukojimo, pagarbos tėvynei siekius bei sudaryti sąlygas saviraiškai, kultūrinei edukacijai.

Iš visų darbų buvo atrinkti antrokų Vestos Badauskaitės, Evaldo Daubaro, Eglės Valterytės, trečiokų Lukrecijos Garlauskaitės, Joanos Savickaitės, Mato Vilimo, Martyno Paliulio, Jovilės Šeškaitės, Naglio Vimbos, Smiltės Staleliūnaitės, Ausmos Kinelytės bei Astijaus Norvaišos piešiniai. Konkurso organizatoriai atrinks 40 geriausių darbų, iš kurių išskirs keturis laureatus. Lietuvos nacionalinis muziejus išleis tris atvirukus ir vieną plakatą su laureatų darbais. Kitų 10 geriausių darbų autoriai bus apdovanoti pagyrimo raštais ir knygomis. Konkurso nugalėtojai bus pakviesti į iškilmingą Kovo 11-osios minėjimą, kuris vyks Kudirkos Naumiestyje. Geriausi darbai bus eksponuojami parodoje.

Kitą konkursą  – parodą „Mano mylimai Lietuvai“ – organizavo Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnyba. Tikslas – puoselėti meilę tėvynei per kūrybinę raišką. Reikėjo apipavidalini piešinį (Lietuvos kontūrinio žemėlapį) pasirinkta technika (spalvoti, tapyti, klijuoti, naudoti dekupažo ar skrebinimo technikas ir t.t.). Į parodą iškeliavo D. Urbelio, G. Čirgelytės, V. Badauskaitės, E. Valterytės, E. Daubaro bei 2 kolektyviniai  antrokų darbai, 3a klasės mokinių J. Šeškaitės ir J. Savickaitės, 3b klasės mokinių  M. Narkevičiūtės, L. Rutkauskaitės, N. Ilmonaitės, A. Norvaišos, M. Valantino, D. Tamašausko bei ketvirtokės D. Dvelytės kūrybiniai darbai.

Piešiniai eksponuojami Pasvalio rajono Švietimo pagalbos tarnybos Pedagoginiame psichologiniame skyriuje nuo 2017-02-16 iki 2017-03-13. Norintys apžiūrėti parodą gali registruotis telefonu (8 451) 34 284 (socialinė pedagogė Živilė). Vaikai galės sudalyvauti linksmoje viktorinoje apie Lietuvą.

Pradinių klasių mokytoja Vaida Norvaišienė