Užgavėnių šėlsmas

Saulėtą ir visiškai nežiemišką vasario devintąją Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos mokiniai vijo žiemą iš gimnazijos kiemo.  Per trečią pamoką po klases vaikščiojo linksmosios čigonės su daktarytėmis ir ir piktaisiais velniais. Čigonės būrė ateitį mokytojams bei mokiniams, pasakė, kam seksis, o kam ne, patarė mokiniams geriau mokytis. Daktarytės mokinius ir mokytojus vaišino skaniais blynais ir saldžia uogiene, o kai kuriems velnių priėdusiems vaikams ir „raminamųjų“ išrašė. Visą šią eiseną taip pat lydėjo linksmos dainos ir armonikos melodija. Per ketvirtą pamoką mokyklos mažiausieji čigonių raginami ėjo į lauką stebėti Kanapinio ir Lašininio muštynių. Vaikai palaikė Kanapinį, kuris simbolizuoja pavasarį, ir šis palaikymas, aišku, padėjo jam laimėti. Tada deginome Morę bei atlikome įvairias užduotis, šokome aplink laužą.

Džiudita Narkevičiūtė, II b kl. mokinė

Akimirkos iš Užgavėnių šventės.