Akimirkos iš Pasvalio krašto jaunųjų matematikų XIII konkurso

Gegužės 8 dieną Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje vyko Pasvalio krašto jaunųjų matematikų XIII konkursas. Jame dalyvavo 7-8, 9-10, 11 klasių mokiniai. Į konkursą atvyko 6 rajono mokyklų atstovai – 80 mokinių ir juos lydintys mokytojai.
Atidaryme dalyvavo Pasvalio rajono savivaldybės švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas, docentas A. Apynis. VU matematikos ir informatikos fakulteto docentas A. Apynis mokytojams pristatė knygą „Rokundos knyga: skaičiai, aibės, lygtys“.
Mokiniai ne tik sprendė uždavinius, bet ir atliko kūrybines užduotis, sukūrė knygą „Matematika aplinkoje“. Pasiskirstę į grupes ir burtų keliu išsitraukę temas, moksleiviai išsiskirstė po klases. Išsakyti idėjas, išrinkti geriausias ir tinkamiausias grupės nariams, kurių beveik nepažįsti – iššūkis kiekvienam dalyviui. Tačiau dalyviai greit suprato, ką reiškia darbas grupėje ir koks jis gali būti efektyvus bei išlaisvinantis kūrybines galias. Dvi su puse valandos konkurso dalyviai plušėjo „dirbtuvėse“ įgyvendindami savo sumanymus. Veiklos rezultatus, knygos „Matematika aplinkoje“ puslapius, grupės pristatė aktų salėje mokytojams ir kitiems renginio svečiams bei dalyviams. Matematiką jaunieji kūrėjai atrado gyvenamojoje aplinkoje, gamtoje, jos objektuose ir reiškiniuose – medžiuose, architektūroje, interjere, žmoguje, tautosakoje ir kt., kuriuose apstu ir panašių trikampių, ir proporcingų atkarpų, ir apskritimų bei kitų matematinių figūrų., tvarkingų kompozicijų, aukso pjūvių.simetrijos.

Pasvalio krašto jaunųjų matematikų XIII konkurso nugalėtojai.
7 klasė
Linkevičius Faustas Pasvalio Svalios pagrindinė mokykla I