„Šviesos Graffiti“

Lapkričio 30 d. 5b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Šviesos Graffiti“, kuri vyko Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Kūrybos ir edukacijų erdvėje. Edukaciją vedė  edukatorius Dainiaus Vareika. Iš tikrųjų daugelis iš mūsų neįsivaizduoja savo gyvenimo be fotografijos. Jos pilna mūsų telefonuose, kompiuteriuose, reklaminiuose stenduose, nesuskaičiuojama daugybė mirga interneto portaluose ir socialiniuose tinkluose. Tačiau labai norisi, kad tarp begalės vaizdų sukurta ar užfiksuota akimirka būtų kažkuo ypatinga, kitokia. Pagrindinis šio edukacinio užsiėmimo tikslas – panaudojant meninės fotografijos kūrimo technikas ir išmaniuosius įrankius, išmokti vertinti fotografijos meno pritaikomumą. Ir kuo gi tik vaikai nebuvo – teko pabūti ir modeliais, ir fotografais ir dailininkais. Tai buvo puiki proga išbandyti save, sukuriant meninę fotografiją, panaudojant įvairius šviesos šaltinius ir programuojamą LED lazdą, piešiant tamsoje įvairiais šviesos šaltiniais. Rezultatas gavosi puikus – nuostabios, meniškos nuotraukos. Bibliotekoje aplankytos ir kitos erdvės, kur mokiniai galėjo pažaisti Xbox žaidimus, paskaityti laikraščius, improvizuoti garso ir vaizdo įrašų studijoje.

5b klasės vadovė Danguolė Venckuvienė