Dalyvavimas IX Respublikiniame Vertimo Konkurse

Norėdama skatinti domėjimąsi kalbomis ir sėkmingą jų mokymąsi, Vilniaus universiteto Šiaulių akademija kasmet organizuoja vertimo konkursus jauniesiems vertėjams. Tyrimai rodo, kad Europoje, o taip pat ir visame pasaulyje, didėja vertėjų poreikis, todėl mūsų IIIa ir IVa klasių  gimnazistai, besidomintys kalbomis ir paskatinti anglų kalbos mokytojų, išbandė savo jėgas dalyvaudami IX respublikiname vertimo konkurse verčiant prozos tekstus iš anglų kalbos į lietuvių kalbą. Dalyvavimas konkurse paskatino domėjimąsi vertėjo specialybe, taip pat ugdė mokinių bendrąsias kompetencijas  – juk taip svarbu suprasti tai, kas parašyta, bet ir gebėti tai perteikti gimtąja kalba kitiems žmonėms. Taigi ši veikla buvo puiki galimybė mokinimas tobulinti gebėjimus, perprasti įvarius kalbos atspalvius ir subtilybes bei ugdyti kūrybinius polinkius.

Nekantriai lauksime rezultatų.

Anglų kalbos vyr. mokytoja Justina Šimoliūnaitė