Spalio 18-oji – Europos komisijos kovos su prekybos žmonėmis diena

Prekyba žmonėmis yra viena skaudžiausių socialinių problemų šiuolaikinėje visuomenėje, kurios aukomis dažnai tampa vaikai ir jaunimas. Siekiant apsaugoti mokinius nuo prekybos žmonėmis rizikos, mūsų gimnazijoje spalio 18- os rytą mokinių tarybos nariai  I aukšto foje dalino šia tema skrajutes, lankstinukus: “Neapsigauk – tu gali tapti prekybos žmonėmis auka”, “Būk budri”, “Man taip neatsitiks”, “Neparduok manęs!”. Buvo paruoštas stendinis pranešimas „Prekyba žmonėmis. Pagalvok!“, skelbiami pagalbos telefonai.

I-IV klasių vadovai savo auklėtiniams organizavo prevencijos tema klasės valandėles, kurių metu mokiniai buvo supažindinami su prekybos žmonėmis formomis, taip didinant mokinių supratimą ir sąmoningumą,  diskutuojama kaip  atpažinti galimos rizikos ženklus, tinkamai reaguoti ir saugiai elgtis, kaip svarbu kalbėti apie savo patirtis ir kreiptis pagalbos. Vėliau vyko prevencinių filmų apie prekybą žmonėmis peržiūra ir aptarimas.

SAUGOKIME SAVE IR SAVO ARTIMUOSIUS!

Socialinė pedagogė Vilma Titienė