Ar žinojai, kad mobiliajame telefone yra 50-60 skirtingų periodinės lentelės elementų?

Spalio 14 dieną  – Tarptautinė  elektronikos atliekų diena. Prie dienos minėjimo prisijungė ir Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazijos bendruomenė. Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“   paruošė prezentaciją, kurią mokiniams pamokų metu pristatė mokytojai. Mokiniams buvo dar kartą priminta, kas yra tos elektronikos atliekos, kokie jų kiekiai kasmet yra surenkami arba išmetami. Prognozuojama, kad 2030 metai elektronikos atliekų kiekis pasaulyje pasieks net 74.7 tonas , o tai prilygsta 7390 vnt. Eifelio bokštų.  Prezentacijos metu mokiniai sužinojo, kaip  šios atliekos teršia orą, dirvožemį ir vandenį, susipažino su atliekų antriniu panaudojimu. Nors paskaita buvo trumpa, bet informatyvi ir įdomi. Prieš šią dieną gimnazijoje buvo apklausti 9-11 klasių mokiniai. Jų buvo paprašyta paskaičiuoti, kiek namuose turi prietaisų, kurių veikimui būtini elementai. Apklausoje dalyvavo 54 mokiniai, namuose jie turi 794 tokius prietaisus. Kyla klausimai-jei panaudotų elementų nerūšiuojame, o išmetame, tai kiek ateityje dar pastatysime Eifelio bokštų?

Biologijos mokytoja Rita Karpavičienė