Edukacinė pamoka „Velykų džiaugsmas“

Artėjant Šv. Velykų šventei, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos 3a klasės mokiniai vyko į Pasvalio krašto muziejų, kur dalyvavo edukacinėje pamokoje „Velykų džiaugsmas“, finansuojamoje Kultūros paso lėšomis.
Pirmiausia mokiniai klausėsi pasakojimo apie Verbų sekmadienio, Didžiosios savaitės ir Šv. Velykų papročius. Po to šoko ir žaidė lietuvių liaudies žaidimus. Vėliau aiškinosi margučių spalvų ir raštų reikšmes, mokėsi juos piešti vašku, skutinėti. Tada išskubėjo į kiemą „silkės varyti“, nes Gavėnios laikotarpiu žmonės ją dažnai valgo ir toks maistas labai pabosta. Dar kieme sūpavosi sūpynėmis, kad sveiki ir dideli užaugtų. Pamokos pabaigoje ieškojo Velykės paslėptų dovanėlių.
Ilona Volungevičienė