Dalyvavome sensoriniuose skaitymuose

Kovo 19 d. 1-4 klasių mokiniai su specialiąja pedagoge ir logopede dalyvavo edukacinėje programoje „Sensoriniai skaitymai“. Užsiėmimą vedė Pasvalio Mariaus Katiliškio bibliotekos bibliotekininkės. „Sensorinių skaitymų“ programos tikslas – naudojant įvairias vizualines, taktilines ir kitokias sensorines priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad vaikas bent iš dalies gebėtų suprasti pasakojimą. Buvo skaitoma Nicola Kinnear knyga „Kaip kiškis mokėsi drąsos“ ir pasitelkiant pojūčius, žaidžiant, atliekamos įvairios užduotys pagal knygos tekstą: laistoma gėlė, valomos dulkės, sprendžiama, ką įsidėti į kuprinę keliaujant į lauką, iš plastilino gaminami sausainiai ir pan. Vaikai tapo skaitomos istorijos dalyviais. Nuotaikingai atlikdami užduotis mokiniai patyrė daug džiugių emocijų.