Edukacinė ekskursija „Užkulisių paslaptys“

Lapkričio 29 d. septyniolika Ia klasės mokinių dalyvavo edukacinėje ekskursijoje „Užkulisių paslaptys“ J. Miltinio dramos teatre Panevėžyje finansuojamoje Kultūros paso lėšomis. Mus pasitiko aktorė Vita Šiaučiūnaitė. Supažindino kas yra teatras, kaip gimsta spektaklis, kokių profesijų žmonės dirba teatre, kokie yra jų darbo ypatumai. Papasakojo apie teatro režisieriaus Juozo Miltinio asmenybę, kuri stipriai įtakojo Lietuvos teatro raidą. Mokiniai sužinojo, kodėl šis teatras vienintelis Lietuvoje pavadintas asmens vardu. Aktorė aprodė sceną, užkulisius taip atskleisdama paslaptingą teatro pasaulį. Apžiūrėjome dekoracijų sandėlį, teatrinius kostiumus. Užsukus į grimo kambarį supažindino su teatrinio grimo atlikimo subtilybėmis.

Teatro užkulisiuose sutikome nuostabią aktorę Ievą Brikė, kuri įdomiai papasakojo apie aktorystę, kuriamus personažus, repeticijas, kokių charakterio savybių reikia norint tapti aktoriumi. Atsakė į mokinių klausimus.

Po edukacijos nuvykome į dažasvydį. Išbandėme rankos taiklumą, ir netikėtai prasidėjusios žiemos šaltuką.

Jolanta Baltaragienė, Ia klasės vadovė