Balandžio 2-ąją dieną buvo minima Pasaulinė Autizmo supratimo diena

Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnyba inicijavo šią dieną paminėti su mėlynais balionais. Prie akcijos prisidėjo ir mūsų gimnazijos 8a klasės mokiniai ir auklėtoja Jolanta Baltaragienė. Mokiniai piešė, kirpo, puošė mėlynus balionus, fotografavo ir siuntė nuotraukas. Visos akcijos dalyvių nuotraukos buvo skelbiamos Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybos FB paskyroje balandžio 2 d. komentarų skiltyje https://www.facebook.com/Pasvalio-rajono-savivaldyb%C4%97s-%C5%A0vietimo-pagalbos-tarnyba-192351311111932.

Autizmo spektro sutrikimas – nėra liga, tai visą gyvenimą trunkantis sutrikimas, tapatybės dalis. Autizmo bruožų turintys žmonės kitaip suvokia aplinką, bendravimą. Dažnai jie apibūdinami kaip asmenys, vengiantys socialinio kontakto, negebantys komunikuoti, išsiskiriantis savo ypatingu elgesiu, emocijomis. Daugiau informacijos apie šį sutrikimą ir pagalbos būdus galima sužinoti apsilankius Lietuvos autizmo asociacijos tinklapyje „Lietaus vaikai“, bei „Kitoks vaikas“.

Specialioji pedagogė Jolanta Baltaragienė