Šiandien minima žydų genocido aukų atminimo diena

Šiandien minima žydų genocido aukų atminimo diena. 1943 m. rugsėjo 23 d. likviduotas Vilniaus getas, kuriame buvo uždaryta apie 40 tūkst. žmonių. Mūsų gimnazijos penktokai, septintokai ir vienuoliktokai šią dieną paminėjo prie Joniškėlio žydų kapinėse esančio paminklo. Buvo prisiminta Lietuvos žydų tragedija, mokiniai skaitė išsigelbėjusių žydų atsiminimus, uždegta žvakutė, iš akmenukų sudėliota Menora  – septynšakė žvakidė, laikoma vienu svarbiausių judaizmo simbolių.

Ib klasės mokiniai dalyvavo ekskursijoje po Pasvalį. Buvo lankomi išlikę žydų paveldo statiniai. Krašto istorikas Gražvydas Balčiūnaitis pateikė įdomios informacijos apie lankomus objektus, čia gyvenusius žydų tautybės žmones ir jų veiklas.

Vėliau visi vyko į Žadeikių mišką, kuriame teko susipažinti su Pasvalio krašte gyvenusių žydų tragišku likimu. Dvi masinės kapavietės mini čia 1941 m. sušaudytus 1349 žydų tautybės žmones iš Pasvalio, Vabalninko, Joniškėlio, Saločių, Vaškų, Daujėnų.

Virginija Giedrienė,  Marius Skardžius