Protmūšis „Sveikatos mozaika“

Vykdant projekto „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ veiklas, vasario 26 d. buvo organizuotas protmūšis „Sveikatos mozaika“, kuriame rungėsi 3a klasės mokiniai kartu su mokytoja Roma Kanapeckiene.  Pradžioje vaikams buvo priminta kas yra sveika ir subalansuota mityba, kuo svarbi ir įsimintina maisto piramidė, kas sudaro pagrindines maisto medžiagas, kuo organizmui svarbūs vitaminai, kaip rūpintis, kad visada išliktume sveiki ir žvalūs. Klasė  susiskirstė į komandas, sugalvojo pavadinimus ir šūkius, susijusius su sveikatingumu. Visi buvo pasiruošę rungtyniauti ir įveikti įvairias protmūšio užduotis, o jos buvo gan nelengvos, reikėjo ir pasitarti, ir padiskutuoti, ir priimti teisingą sprendimą. 1 užduotis –  „Tiesa ar melas“ – nuspręsti, ar pateiktas teiginys yra teisingas, ar klaidingas. 2 užduotis –  „Abėcėlė“ – parašyti po žodį iš kiekvienos abėcėlės raidės, kuris būtų susijęs su sveika gyvensena. 3 užduotis – „Tarša“ – iškarpyti ir sudėlioti daiktus, kurie turi daugiausiai bakterijų. 4 užduotis – „Iššifruokite žodžius“  ir parašyti gautą teisingą sakinį. Įdomu buvo stebėti mokinių veidus, jų pergyvenimus renkantis vieną iš pateiktų atsakymų. O kokia virė tarp komandų diskusija, kai buvo sprendžiama, kas gi daugiausiai turi bakterijų. Didelių ovacijų susilaukė ir rungtis, kurioje mokytoja turėjo pataikyti kamuoliuką kuo daugiau kartų į puodelį per 30 s. Surinkti taškai atiteko komandoms. Susumavus rezultatus paaiškėjo nugalėtojai. Tai „Sveika komanda“, surinkusi 27 taškus. Jai atstovavo Dovydas Bitinas, Edvinas Daubaras, Agnė Bitinaitė, Smiltė Kazlauskaitė ir Meda Tribulaitytė.  Nugalėtojams įteikti diplomai. Visiems dalyvavusiems – atminimo dovanėlės.  Mokinių nuotaikas ir norą rungtyniauti puikiai atspinti akimirkos nuotraukose.

Danguolė Venckuvienė, fizinio ugdymo mokytoja