Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko

Vasario 12 d. mūsų gimnazijos 8 klasėse vyko integruotos sveikos gyvensenos ir technologijų pamokos, kurias organizavo technologijų mokytoja Ligita Bieliauskienė. 8a klasėje per pamoką diskutuota apie tai, kad šaltuoju metų laiku, ypač kol organizmas prisitaiko prie pasikeitusių ir permainingų orų, susilpnėja jo atsparumas, todėl greičiau kimba įvairūs virusai ir infekcijos. Kad nesirgtume peršalimo ligomis ir visų bauginančiu gripu, imunitetą reikia stiprinti . Svarbu atsiminti pagrindinę taisyklę – imuniteto stiprinimas turi būti atliekamas nuosekliai ir ne tik tuomet, kai jau pradeda pulti ligos. Todėl  buvo paskelbta česnakų akcija “Gripui NE!”.  Po diskusijos mokiniai gamino patiekalus su česnaku, nes kasdien naudojant česnaką rizika susirgti peršalimo ligomis mažėja dviem trečdaliais. 8b klasėje – diskutuota apie sveikos mitybos patiekalus, arbatas, skaityti pranešimai, kuriuos pristatė patys mokiniai ir paruoštas sveikų patiekalų – salotų „Žaliasis stalas”. Visi buvo laimingi galėdami paragauti ir pasivaišinti savo pagamintais patiekalais. Augo ir mokinių supratimas apie tai, kas yra sveikas maistas, kokių maisto produktų labiausiai jiems reikia valgyti. Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko, taip teigė senovės graikų filosofas Sokratas.

Projekto „Vasaris – sveikatingumo mėnuo“ organizatorė, fizinio ugdymo mokytoja  Danguolė Venckuvienė