Muzikos festivalis ,,Daina Gimtinei”

Balandžio 13 dieną Joniškėlio G.Petkevičaitės -Bitės gimnazijoje įvyko muzikos festivalis ,,Daina Gimtinei” skirtas Lietuvos Nepriklausomybės 100 -mečiui. Renginio  organizatoriai: Pasvalio Švietimo Skyrius, rajono muzikos mokytojai.

Šio festivalio tikslas – skatinti domėjimąsi lietuvių liaudies dainomis, atskleisti mokinių meninį individualumą, ugdyti moksleivių kūrybinę saviraišką, sceninę patirtį,  bei skatinti Pasvalio rajono bendrojo lavinimo moksleivių bei pedagogų tarpusavio bendradarbiavimą.
Džiugu, kad  toks  pirmas  festivalis vyko mūsų gimnazijoje, kuriame dalyvavo Pasvalio rajono mokyklų kolektyvai: Pajiešmenių pagr. mokykla – mokytoja G.Bagdonavičiūtė,   Pasvalio Svalios progimnazija  – mokytoja D.Adamkavičienė, Pasvalio Lėvens pagr. m-kla –   mokytojas R.Gegevičius, Pasvalio Lėvens pagr. m-klos Ustukių pagr. ugd. skyriaus – mokytoja Asta Grigaliūnienė, Pasvalio Vaškų gimnazija – mokytoja Asta Grigaliūnienė, Joniškėlio G.Petkevičaitės-Bitės gimnaziją atstovavo du kolektyvai.  Mokytoja V.Čirvinskienė festivaliui paruošė Ia klasės mokinius, mokytojas G.Gumbelevičius paruošė IV klasės mokinius.

Džiugu, kad įvyko gražus muzikinis renginys, kuriame skambėjo lietuvių liaudies dainos atliekamos ,,kitaip“. O jos  skambėjo su jaunatvišku entuziazmu mylimam ir gražiam savo kraštui – Lietuvai. Festivalio pabaigoje visus dalyvius suvienijo bendrai atliekama skambi daina. Taigi, buvo paneigtas mitas, kad jaunimas nenori dainuoti liaudies dainų!

Tik liūdnoka, kad festivalyje nedalyvavo kitos rajono mokyklos.
Nuoširdus ačiū visiems dalyviams, mokiniams, mokytojams prisijungusiems prie graižos idėjos – susieit, padainuot ir padovanot Lietuvos 100 – mečiui dainą, ačiū rėmėjams – Pasvalio Švietimo skyriui už padėkas, saldžias vaišes.

Iki kitų susitikimų dainoje!
Muzikos mokytoja V.Čirvinskienė