Edukacinė pamoka ,, SUKURK ELEKTROS TINKLĄ“

2018-02-28 dieną Joniškėlio gimnazijos 5-12 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose KTU Elektros ir elektronikos fakulteto laboratorijose. Edukacijos tema – ,, Sukurk elektros tinklą“. Tai projekto ,,Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ programa.

Užsiėmimų ciklą sudarė trys dalys: teorinė, praktinė ir demonstracinė. Teorinės dalies metu mokiniai susipažino su šiuolaikinėmis technologijomis ir jų taikymu, su naujomis transporto tendencijomis, tobulėjančiais technologiniais sprendimais transporto srityje. Praktinės užsiėmimo dalies metu mokiniai pagal duotas schemas rinko elektros grandines.

Didžiausią įspūdį projekto dalyviams padarė aukštos įtampos laboratorijoje katedros vedėjo pademonstruota elektros iškrova – žaibas.

Mokinių atsiliepimai apie edukaciją :

• Išmokau, ko nemokėjau gyvenime ir nebuvau matęs. Norėčiau, kad ateityje būtų daugiau tokių ekskursijų.
  • Universitete daug sužinojau: nuo garo mašinų iki šiuolaikinių hibridinių automobilių.
  • Ši išvyka tikrai buvo naudinga- sužinojau daug įdomių dalykų.
  • Tokios edukacinės pamokos labai padeda, nes pamatome realų vaizdą. Mano nuomone, man šios žinios padės ateityje- renkantis specialybę.
  • Edukacinė pamoka man labai patiko, išgirdau daug naujos informacijos, nors kai  ką jau žinojau. Patiko jungti grandinę, pamatyti, kaip susiformuoja žaibas. Tikrai važiuočiau ir antrą kartą.
  • Buvo įdomu, kai pasakojo apie automobilius ir kondensatorius.

Edukacinio užsiėmimo akimirkos:

Fizikos mokytojos Asta Valančiutė ir Vitalija Skaparienė