Šiuolaikinio šokio menas

Sausio 19 dieną 26 gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų Ligitos Bieliauskienės ir Danguolės Venckuvienės, dalyvavo kultūrinės-meninės krypties edukacinėje programoje „Šiuolaikinio šokio menas“, kuri vyko Klaipėdos universiteto šokio katedroje. Užsiėmimą vedė universiteto šokio katedros asistentė – balerina Aušra Krasauskaitė-Berulė. Ši edukacinė programa buvo skirta supažindinti mokinius su pagrindiniais šiuolaikinio šokio principais. Užsiėmimai prasidėjo apšilimo bei tempimo pratimais, vėliau tęsėsi per judesio junginius ant žemės ir vystėsi iki fiziškai intensyvių ir dinamiškų frazių. Mokiniai turėjo galimybę tyrinėti kūno judėjimo būdus, kad galėtų efektyviau, greičiau ir sklandžiau kilti bei leistis ant žemės. Išnaudojo gravitaciją ir grindis kaip šokio partnerius, kurie padėjo bei suteikė galimybę tiek judėti praradus pusiausvyrą, tiek pakilti aukštiems šuoliams. Pamokos dalyviai buvo skatinami išnaudoti savo stipriąsias puses bei treniruoti silpnąsias. Pateiktos praktinės trumpos šokio improvizacijos užduotys lavino gebėjimą išradingai ir kūrybingai šokiu atskleisti fizines savo galimybes, išreikšti emocijas.
Kūno kultūros mokytoja Danguolė Venckuvienė