Meno terapija – kas tai?

Vasario 21 d. mokykloje  vyko seminaras „Meno terapijos taikymas emocijų valdymui“. Seminare dalyvavę mokytojai turėjo galimybę susipažinti su molio terapija – viena iš dailės terapijos sričių. Molio terapijoje svarbiausia yra procesas, o ne rezultatas. Šio proceso metu mokytojai turėjo galimybę panirti į savo vidinį pasaulį, atsipalaiduoti, pajusti kūrybos džiaugsmą, priimti save tokį, koks esi, harmonizuoti savo jausmus, mintis, emocijas. Dirbant su moliu sunku suklysti, nes visuomet gali perdaryti, pataisyti, iš nieko sukurti kažką nauja arba transformuoti, pakeisti jau sukurtą savo kūrinį. Molis – pati švariausia medžiaga, neskaitant vandens, jis – tarsi neigiamų emocijų laidininkas.  Baigiant seminarą girdėjau mokytojus kalbant, „tai buvo gerai praleistas laikas“. Manau, kad mums visiems to labai trūksta – gerai praleisto, skirto sau laiko .

Ačiū visoms seminaro dalyvėms. Jūs esate nepaprastai kūrybingos, smalsios, nuoširdžios, atviros, supratingos. Ačiū už sukurtą, išskirtinai kūrybišką atmosferą seminaro metu.

Psichologė Daiva Čeponienė