Integruota pamoka Biržų regioniniame parke

Pamoka netradicinėje aplinkoje “Istorinis, geografinis, kultūrinis Biržų krašto paveldas” III klasės gimnazistams vyko rugsėjo 12d. Biržų regioniniame parke. Buvo integruoti trys mokomieji dalykai: istorija, geografija ir fotografija.

Kodėl Biržuose? Tai vienas seniausių Lietuvos miestų, turėjęs bastioninę tvirtovę, kuri gynė LDK šiaurinį pasienį. Čia gausus Radvilų ir Tiškevičių kultūrinis palikimas – Biržų pilis, Astravos dvaro sodyba, šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, evangelikų liuteronų bažnyčia.

Šis kraštas įdomus savo karstinėmis įgriuvomis. Jų čia apie 200 viename kvadratiniame kilometre. Vienos įgriuvos virsta ežerėliais, kitos lieka sausos. Kirkilų ežerynas unikalus Pabaltijyje. Prie karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio aukštis beveik 32m. Vaizdas, atsiveriantis nuo bokšto, stulbinantis!

“Karvės ola” – viena įdomiausių sausųjų smegduobių. Jos gylis 12,6m. ir turi net 5 urvus.

Visus įspūdžius fiksavo mokiniai. Jie išgirdo detalius pamokymus kaip fotografuoti, kad nuotraukos būtų kokybiškos, įdomios.

Ar reikalingos tokios pamokos be streso, be įtampos, neskubant, nežiūrint į laikrodį, paplepant, pajuokaujant? Kai užtenka laiko ir žinioms, ir geroms emocijoms?

Tai buvo puiki proga pasidžiaugti nuostabia ir rudenėjančia Šiaurės Lietuvos  gamta.

Geografijos mokytoja L.Ališauskienė