Smagi 5a klasės turistinė išvyka prie Skalių kalno

Paskutinę gegužės mėnesio savaitę nuostabios auklėtojos dėka turėjome puikią išvyką prie Skalių kalno. Tai buvo paskutinė šiais mokslo metais išvyka, pasitinkant  vasarą. Nuvykę prie Mūšos upės įsikūrėme stovyklavietę, pasiskirstėm pareigomis kas už ką atsakingi ir kibome į darbus. Vieni rinko šakas, kiti kūrė laužą ir kepė šašlykus, mergaitės ruošė bendrą vaišių stalą.  Futbolas, tinklinis, maudynės, gamtos tyrinėjimas, laistymasis vandeniu laike tirpte ištirpo. Netrūko gerų emocijų ir įspūdžių. Susėdę prie bendro stalo aptarėme mokslo metus, pasidalijome savo mintimis, problemomis ir džiaugsmais. Tuo pačiu auklėtoja papasakojo apie Skalių kalną –  tai dolomitinė atodanga (dolomitas dar vadinamas uola, kalkėmis, kalkakmeniu, klintimis, skala – dėl to ir gavo Skalių kalno vardą) yra Joniškėlio seniūnijoje, Stipinų kaime, dešiniajame Mūšos krante. Stačiu šlaitu atodanga sminga į upę. Vakarinėje skardžio dalyje matomos seniausios uolienos – Pamūšio molis ir dolomitas, rytinėje – Stipinų dolomitas. Atodangos apačioje veržiasi vanduo, drėkinantis žolę. Jo vanduo be galo šaltas. Dolomitas susidarė maždaug prieš 350 mln. metų jūros dugne iš ištirpusių karbonatinių nuosėdų. Jūroms nusekus ir jų dugnui iškilus, oksiduojantis uolienoms, pakito jų spalva – pilkas dolomitas tapo gelsvai pilku. Dolomitą bandyta skaldyti tvartų pamatams. 1974 m. čia buvo įrengtas kalnų technikos kliūčių ruožas. Atodanga yra geologinis gamtos paminklas ir 1974 m. paskelbtas valstybės saugomu. Deja, laikas praėjo labai greit ir teko grįžti namo. Tikriausiai ne vienas pasvajojome taip iškylauti su savo šeima.

5a klasės seniūnas Deimantas Diringis