Rūpinkimės savimi ir savo aplinka !

Balandžio mėnesį mūsų gimnazijos visa bendruomenė įsitraukė į  VŠĮ „Žaliasis taškas“ ir VŠĮ „RV Agentūra“ organizuotą nacionalinės „Žaliosios olimpiados“  I-ąjį  etapą. Olimpiados tikslas buvo atkreipti moksleivių dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais, įgyti ekologijos ir aplinkosaugos žinių bei įgūdžių, išmokti teisingai tvarkyti atliekas, išmintingai naudoti išteklius. Pirmajame etape ,,Atliekų rūšiavimas”  visos klasės gavo skirtingas užduotis ir per mėnesį laiko turėjo jas įvykdyti. Užduotys buvo labai įvairios: kas rinko popierines atliekas, kas plastiką, stiklą bei įvairias pakuotes ir kitas antrines žaliavas. Mokiniai žaliavas rūšiavo į atitinkamas dėžes, kurias pagamino technologijų mokytojas Vytautas Žilys su mokiniais. Išrūšiuotas žaliavas metė į rūšiavimui skirtus konteinerius, esančius prie gimnazijos. 6a ir Ib klasės mokiniai skatino vandens ir elektros suvartojimo mažinimą. Jie fiksavo, kiek gimnazija sutaupė vandens ir elektros,  sekant skaitliukų duomenis, juos palygino su 2016 metų balandžio mėnesio skaitliukų duomenis. Per technologijų ir dailės pamokas kai kurios antrinės žaliavos buvo prikeltos naujam gyvenimui. Jos virto pintais krepšeliais gėlėms, vazomis ir kitais įspūdingais daiktais. Per mėnesį surinkta: popieriaus atliekų – 211,6 kg, plastiko atliekų – 8,5 kg, stiklo atliekų – 26,7 kg, kitų atliekų – 3,4 kg. Labai smagu, kad į šią akciją įsijungė ne tik mokiniai, bet aktyviai dalyvavo ir mokytojai. Aktyviausia šioje akcijoje buvo pradinių klasių mokytoja Vaida Norvaišienė. Balandžio 28 d. vyko 5-7 klasių viktorina „Ar mokame rūšiuoti atliekas?“. Galutiniu komisijos sprendimu  I-ąją iškovojo 7b klasės komanda (Gabrielė Šidagytė, Jūratė Veršinskaitė, Faustas Vaičiulis), II-osios vietos laimėtojai – 5a klasės komanda (Kasparas Šukys, Deimantas Diringis, Aistė Daugelavičiūtė) ir 6a klasės komanda (Gabija Staškūnaitė, Rugilė Černiauskaitė, Ignas Šlėkta).  Visiems dalyvavusiems įteikti saldieji prizai, diplomai ir padėkos raštai. IIab klasės mokiniai surengė piešinių parodą apie atliekų rūšiavimą ir aplinkos saugojimą.

Ekonomikos mokytoja Danguolė Venckuvienė