Europos judrioji savaitė

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Judrioji savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir sportuoti. Visą savaitę Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje vyko Europos judriosios savaitės renginiai.

Pirmąją savaitės dieną buvo organizuojama akcija ,,Į mokyklą – kitaip“. Mokiniai buvo skatinami atvykti į mokyklą pėsčiomis ar dviračiu. Per pertraukas gimnazijos fojė buvo atliekama mankšta „Judėkime smagiai kartu!“. Mankštą vedė IIa klasės mokinės Andrėja ir Rusnė. Pasimankštinti norinčių netrūko. Nepamiršti ir mokytojai. Per didžiąją pertrauką mokytojams pravesta mankšta „Pajudėk, pakrutėk, sveikai gyventi norėk!“. Tikslas – atkreipti gimnazijos bendruomenės dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, skatinti mokytojus aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

Antrąją judriosios savaitės dieną vyko šiaurietiško ėjimo pamokos, kurias vedė kūno kultūros mokytojas metodininkas Zenonas Balčiauskas. Vyko ir aitvarų gamyba bei jų paleidimas į dangų. Dalyvavo Ib klasės mokiniai, vadovaujami technologijų mokytojo Vytauto Žilio.

Trečia diena – judėjimo galia. Daug dėmesio buvo skiriama judėjimui. Tą dieną nuostabiame Karpių dvaro parke buvo suorganizuotas Europos judriosios savaitės bėgimas, kuriame dalyvavo didelė dalis gimnazijos bendruomenės narių, tiek mokinių, tiek mokytojų, tiek tėvelių. Nors ne vienas pavargo bebėgdamas, bet smagu buvo visiems dalyvauti organizuojamojoje akcijoje.

Paskutinis judriosios savaitės akcentas – mokytojų ir mokinių sporto renginys „Linksmosios estafetės“, kurias organizavo kūno kultūros mokytoja metodininkė Danguolė Venckuvienė. Šventės dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Almantas Kanapeckas, palinkėdamas, kad šis renginys ir toliau gyvuotų, ir taptų gražia gimnazijos tradicija, o mokytojų pastangos padėtų įgyvendinti jų geranoriškus siekius. Renginio vairą į savo rankas perėmė mokytoja D.Venckuvienė. Dalyviams buvo parengtos įvairios rungtys: tiek vikrumo, tiek orientacinės, greitumo ir kitos. Baigiantis renginiui, buvo paskelbti rezultatai. Šį kartą laimėjo draugiškumas, nes komandų jėgos buvo lygios. Visos komandos buvo šaunios, sportininkai labai stengėsi. Smagu buvo matyti, kaip visi draugiškai lenktyniavo. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais. Renginys praėjo linksmai ir nuoširdžiai, padovanojo visiems daug šiltų ir gražių akimirkų. Europos judrioji savaitė baigėsi. Mokiniai bei kiti gimnazijos bendruomenės nariai, dalyvaudami Judriosios savaitės renginiuose, įgijo žinių apie sveikatos stiprinimo būdus, reikšmę, daug sužinojo apie tai, kaip yra svarbu ne tik judėti, sveikai maitintis, tinkamai leisti laisvalaikį, bet ir būti atsakingiems už savo ir aplinkinių žmonių sveikatą.

Kūno kultūros mokytoja metodininkė – judriosios savaitės savaitės organizatorė Danguolė Venckuvienė