Mums jau penkeri!

Įvairiaspalviai balionai, gėlių puokštės, šventinis šurmulys, jaunatviškas klegesys…

Gražų balandžio dvidešimt ketvirtosios vidurdienį į Pasvalio rajono Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos aktų salę susirinko daug svečių. Juos sukvietė pirmoji gimnazijos jubiliejinė šventė ,,Mums jau penkeri“.
Miela buvo matyti žilagalvius mokytojus: Vandą Malčiauskienę, Eugeniją Rimkevičienę, Adelę Tinterienę, Jadvygą Račiūnienę, Valentiną Milašiūnienę, Semioną Maskaliovą, kurie pačius gražiausius metus paskyrė mokyklai ir iki šiol gerais, šiltais žodžiais ją prisimena.

Pasveikinti kolektyvą gimnazijos penkerių metų gimtadienio proga atvyko gausus būrys svečių: Pasvalio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Kazys Polekas, Pasvalio rajono savivaldybės vicemeras Povilas Balčiūnas, Joniškėlio parapijos klebonas Ričardas Banys, buvęs gimnazijos mokytojas, o dabar Joniškėlio apylinkių seniūnas – Sigitas Ilgutis, Pasvalio r. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos Pušaloto progimnazijos skyriaus bendruomenės atstovai, gimnazistų tėvai.
Išgirdome daug gražių sveikinimų ir palinkėjimų. O koks gi gimtadienis be dovanų? Gimnazijos biblioteką papildė nemažai svečių padovanotų vertingų knygų.
Sveikinimo kalboje gimnazijos direktorius Almantas Kanapeckas priminė, jog daugiau nei 200 metų istoriją skaičiuojanti Joniškėlio mokykla kelis kartus keitė pavadinimą: buvo pradžios mokykla, progimnazija, vidurinė. Ir pagaliau prieš penkeris metus tapo gimnazija! Klausėmės nuotaikingo pasakojimo apie svarbiausius kelio į dabartinę gimnaziją etapus.

Kaip ir dera gimtadienyje, skambėjo muzika, dainos, eilėraščiai. Puikus Pasvalio kultūros centro pramoginių šokių kolektyvas, vadovaujamas Dalės Norvydienės, visus pakerėjo grakštumu, plastika, jausmingumu.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vanda Mockūnienė pristatė penktojo gimtadienio proga išleistą knygutę ,,Augame“. Joje trumpai apžvelgtas gimnazijos penkerių metų gyvavimo laikotarpis: svarbiausi mokinių pasiekimai moksle, sporte, mene, vykdomi projektai, jau tradiciniai tapę konkursai, šventės ir kiti renginiai.
Šventės organizatoriai nuoširdžiai padėkojo renginio rėmėjams : Povilui Mackevičiui, Eimučiui Ramoškai ir Sigitai Kvedaravičienei, nes be jų finansinės paramos ji nebūtų buvusi tokia linksma ir spalvinga.
Po oficialiosios renginio dalies šventė persikėlė į gimnazijos kiemą. Skambant dainai ,,Žemėj Lietuvos…“ buvo pasodintas ąžuoliukas, kuris būtinai sužaliuos ir dar ilgai visiems primins šį įspūdingą gimtadienį.
Kazimira Anciulevičienė, Vida Pavlovienė