Paskaita ,,Konfliktai ir jų sprendimo būdai‘‘.

Lapkričio 20d. gimnazijoje lankėsi psichologė Jolita Stipinienė, kuri skaitė 7a klasės mokiniams paskaitą ,,Konfliktai ir jų sprendimo būdai‘‘. Mokiniai atliko daug praktinių užduočių, kaip atpažinti bręstantį konfliktą ir kaip jo išvengti, kaip apginti savąjį ego, nepasiduoti gniuždančiai aplinkai, likti ištikimam sau ir išlaikyti padorius santykius su aplinkiniais.

Kiekvienas žmogus į konfliktą reaguoja skirtingai. Vieniems tai proga pasireikšti kaip asmenybei, kiti konfliktų vengia. Tai priklauso nuo žmogaus vertybių. Jei žmogus vertybe laiko rungtyniavimą, o ne bendradarbiavimą, jis bus labiau linkęs konfliktuoti. Toks nusistatymas gali būti pagrįstas įsitikinimu, kad gyvenimas yra kova arba, dar blogiau, kad žmogus žmogui yra vilkas (taip sakė anglų filosofas T. Hobsas (Hobbes)).