Pasvalio rajono švietimo įstaigose Rugsėjo 1-osios šventė bus rengiama rugsėjo 3 d.

Šiais metais Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, bus šeštadienį. Švietimo ir mokslo ministerija yra sudariusi galimybę pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę: ar šeštadienį, ar pirmadienį, rugsėjo 3 d. Pamokos mokyklose turi prasidėti pastarąją dieną.

Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, yra paskelbta Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymu. Rugsėjo 1-oji, kaip ugdymo proceso pradžia, skelbiama 2011–2013 metų pradinio ugdymo programos bendrojo ugdymo plane ir 2011–2013 metų pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendruosiuose ugdymo planuose, patvirtintuose švietimo ir mokslo ministro 2011 m.

2012 m. birželio 21 d. posėdžiavęs Švietimo, kultūros ir sporto komitetas nusprendė, kad Pasvalio rajono švietimo įstaigose Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, bus rengiama rugsėjo 3 d. (pirmadienį).