Forumas „Pagalba mokiniui“

Kovo 27 d. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje vyko forumas „Pagalba mokiniui“, subūręs pagalbos mokiniui specialistus iš įvairių Pasvalio rajono mokyklų. Renginio tikslas – pasidalyti gerąja patirtimi, aptarti įtraukiojo ugdymo galimybes ir iššūkius švietimo įstaigose.
Forumo dalyvius pasveikino gimnazijos direktorius Vytautas Jurėnas, palinkėjęs prasmingo ir našaus darbo. Vėliau žodis buvo suteiktas Vilmai Gegieckienei – Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus projekto „Tūkstantmečio mokyklos I“ įtraukiojo ugdymo srities koordinatorei. Ji pristatė svarbiausias projekto veiklas, nuveiktus darbus bei pasidžiaugė visos dienos mokyklų kūrimu ir jų prasminga veikla.
Pagrindinę paskaitą skaitė Renata Greimaitė – specialioji pedagogė metodininkė, Pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijų sistemos (PEPIS) lavinimo programos atstovė. Ji kalbėjo apie tai, kaip sukurti sąlygas, padedančias sumažinti netinkamo elgesio pasireiškimą, ir dalijosi praktiniais metodais, skatinančiais mokinių įsitraukimą bei bendrystę ugdymo procese.
Forumo metu TŪM projekte dalyvaujančių mokyklų (Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos, Lėvens pagrindinės mokyklos, Pasvalio r. Pumpėnų gimnazijos, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Pasvalio Svalios progimnazijos) atstovai pristatė visos dienos mokyklų veiklas, pasidalijo TŪM projekto metu įsigytų priemonių įvairove, jų pritaikymu ir nauda ugdant skirtingų gebėjimų mokinius. Taip pat kalbėjo apie savo taikomas praktikas, padedančias kurti įtraukią ir kiekvienam mokiniui palankią ugdymosi aplinką. Aptarta bendradarbiavimo tarp mokytojų ir specialistų svarba bei prevencinės veiklos, stiprinančios emocinę mokinių gerovę.
Renginio pabaigoje VšĮ „Edukacijos forumas“ atstovas pristatė naujas priemones, skirtas pagalbos specialistams ir dalykų mokytojams. Po to vyko diskusija tema „O kas toliau?“, kurioje dalyvavo projekte „Tūkstantmečio mokyklos I“ dalyvaujančių įstaigų direktoriai ir kiti svečiai. Akcentuota, kad įtraukusis ugdymas – tai ilgas, pastangų reikalaujantis procesas, kurio sėkmei būtinas nuoseklus visų bendruomenės narių įsitraukimas.
Tokie renginiai – puiki galimybė ne tik keistis patirtimi, bet ir stiprinti bendrystę tarp specialistų, siekiančių, kad kiekvienas mokinys ugdymo įstaigoje jaustųsi saugus, suprastas ir turėtų galimybę mokytis pagal savo galias.
Pagalbos mokiniui specialistės

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Daugiau nuotraukų galima rasti gimnazijos facebook svetainėje.