Integruota biologijos-literatūros-istorijos programa, įgyvendinanti TŪM Kultūrinio ugdymo projektą

Lapkričio 27 d. Ia klasės mokiniai lankėsi Puziniškio dvare. Gamtos prieglobstyje pastatytas dvaras mena garbingą istoriją- šioje vietoje gimė ir savo veiklą vykdė lietuvių rašytoja, visuomenės veikėja Gabrielė Petkevičaitė-Bitė.
Dabar dvaro pastate įkurtas muziejus, kurį aprodė ir su rašytojos gyvenimu supažindino muziejininkė. Mokinių laukė šiltas ir jaukus pokalbis, galimybė pajusti to laikmečio dvasią: dvaro kambarių sienos nudažytos tokiomis pat spalvomis, kokios jos buvo dar gyvenant rašytojai, svetainės sienos nukabinėtos Lietuvos šviesuolių ir visuomenės veikėjų fotografijomis, pačios rašytojos kambarėlyje ant sienos eksponuojama ir jos paso nuotrauka. Atidžiau dokumentą patyrinėjus, galima sužinoti ir šviesuolės ūgį, plaukų, akių spalvą. Įdomu ir tai, kad šiame pastate kurį laiką gyveno ir ekonomės pareigas ėjo ir rašytoja Žemaitė.
Aplankytas buvo ne tik Puziniškio dvaras, bet ir šiuolaikinio meno muziejus ,,Stasys“, įsikūręs Panevėžio centre. Paprastai muziejų lankymas mokiniams nelabai patinka, tačiau ,,Stasys“ sužavėjo savo išskirtinumu.
P.S. Išspręskite uždavinį, kurį Gabrielė Petkevičaitė- Bitė, būdama 6 metų, išsprendė per tris dienas 😊
Kalbasi du piemenys.
– Jei tu man paskolinsi vieną savo avį, aš turėsiu dvigubai daugiau avių nei tu.
– O jei tu paskolinsi man vieną savo avį, abu turėsime po lygiai.
Kiek avių turi vienas ir kiek antras piemenukas?

Kartu su Tūkstantmečio mokyklos

Projektas finansuojamas Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Lietuvių k. ir literatūros mokytoja Ž. Abromavičiūtė- Marcinkienė