
Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos Švyturys.
Švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Taip ir žodis tolerancija savo prasme reiškia pakantumą, suteikia žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius. Tolerancija – kaip švyturys – saugus kelias laivams, taip ir žmonėms – svarbi sąvoka, skatinanti pakantumą, gebėjimą išlaikyti pagarbą nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos.
Kiekviena klasė (1-4, 5-8, I-IV) gamino, piešė įvairius laivus ir pristatė gimnazijos bendruomenėje, aptariant švyturio, kaip statinio reikšmę bei tolerancijos žodžio, kaip taikaus sugyvenimo visuomenėje, prasmę. Stendo kūrimą ir pristatymą organizavo gimnazijos socialinė pedagogė Vilma Titienė ir dailės mokytoja Laisvutė Razmienė.
Minint Tarptautinę tolerancijos dieną, su vyresnių klasių mokiniais klasės vadovai, istorijos mokytojai aptarė istorinius įvykius, kaip vykdytą nepakantumo ir antirasinę politiką žydų, čigonų (romų), psichinėmis ligomis sergančių ir neįgalių žmonių atžvilgiu. Mokiniai analizavo, kaip kurstomas nepakantumas iššaukė didžiulį priešiškumą, o vėliau išprovokavo masinį žmonių naikinimą. Klasės vadovai aptarė ir sovietų Sąjungos istoriją, kurioje gausu nepakantumo kitokiam: gabesniam, kilusiam iš pasiturinčios šeimos, turinčiam savo nuomonę ar kitokį požiūrį į gyvenimą. Per etikos, pilietiškumo pagrindų, kalbų pamokas mokiniai analizavo tolerancijos / netolerancijos temą: kaip nuo žodžių gali būti pereinama prie darbų.
Su 1-5 klasių mokiniais klasių vadovai, panaudodami mokytojo parinktus pavyzdžius, valandėlių metu aptarė nepakantumo, netolerancijos atvejus gimnazijoje, klasėje. Labai svarbu yra aptarti tolerancijos ribas ir tai, kad toleravimas negali virsti abejingumu.
Pagalbos specialistės: logopedė Irena Butkuvienė, specialiosios pedagogės Jolanta Baltaragienė ir Sandra Uzėlė savo mokinukams organizavo filmukų „Dovana“, „Ežiukas“ peržiūrą ir aptarimą, žaidimą „Pažinkime vieni kitus…“ ir Tolerancijos medžio „Visi skirtingi – visi lygūs“ kūrimą.
Kuo anksčiau mokiniai supras ir žinos tolerancijos žodžio reikšmę, tuo daugiau tolerancijos bus mūsų visuomenėje.
Socialinė pedagogė Vilma Titienė.