
Jūs tikrai teisingai perskaitėte antraštę. Vyresniųjų klasių mokiniams tarptautinio projekto “Tyrėjų naktis” nebeverta pristatinėti. Juk beveik kiekvienais metais kartu su visa Europa pakviečiame gimnazijos moksleivius iš arti susipažinti su mūsų gyvenime veikiančiu mokslu.
„Tyrėjų nakties“ renginiai – tai ne tik būdas paįvairinti pamokas, bet ir puiki neformalaus ugdymo bei profesinio orientavimo priemonė.
Rugsėjo 28 dieną 5- I(g) klasių moksleiviai patyrė tikrą mokslinio pažinimo džiaugsmą.
„Tyrėjų naktį“ pradėjo mažesnieji. Penktokai dalyvavo jaunojo tyrėjo pamokose. Fizikos bei chemijos bandymus demonstravo vyresnieji tyrėjai – vienuoliktokai. Patys pamokų dalyviai gamino „blizgančius pinigėlius“.
Šeštokai per istorijos pamoką tyrinėjo senųjų žiemgalių kapų paslaptis. IXb klasės mokinys Faustas Vaičiulis, entuziastingas archeologinių ekspedicijų dalyvis, supažindino mokinius su pilkapių tyrinėjimo metodika, pasakojo apie jo paties atrastus daiktinius istorijos šaltinius, apie mūsų krašto radinius ir jų svarbą. Mokiniai buvo skatinami atpažinti radinius, nustatyti jų amžių, paskirtį.
Kitą istorijos pamoką šeštokai praleido Joniškėlio I. Karpio žemės ūkio mokyklos muziejuje. Ten, vadovaujami muziejaus steigėjo J. Simonaičio, mokiniai tyrinėjo kalvystės ir linininkystės verslo Šiaurės Lietuvoje eksponatus.
Užtat aštuntokai ir devintokai susitiko su tikru muziejininku – istorijos mokytoju Mariumi Skardžiumi.. XX a. pradžios Pasvalio ir Joniškėlio nuotraukų analizė tapo jiems tikru iššūkiu.
Projektas „Tyrėjų naktis 2018“ baigėsi. Tinklalapio www.tyrejunaktis.lt žemėlapyje vis dar galite pamatyti nedidelį raudoną žymeklį ties geografiniu vietovardžiu Joniškėlis. Galime didžiuotis – Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės – Bitės gimnazijoje mokslo renginių škvalas taip pat praūžė.
Chemijos mokytoja J.Snicorienė
Daugiau foto gimnazijos facebook puslapyje.