Pailginta dienos grupė

PAILGINTOS  DIENOS  GRUPĖS  NUOSTATAI

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

1. Šie pailgintos dienos grupės nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos pailgintos dienos grupės veiklą.

2. Pailgintos dienos grupė (toliau – Grupė) – tai tėvų prašymu suburta grupė mokiniams, kuriems teikiama neformalaus švietimo paslauga.

3. Pailgintos dienos grupė savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Vyriausybės nutarimais, Lietuvos švietimo įstatymu, Švietimo ir mokslo ministerijos norminiais aktais, bendrosiomis programomis, pradinio ugdymo samprata, Pasvalio rajono savivaldybės, švietimo ir sporto skyriaus patvirtintais dokumentais, Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos Nuostatais.

II. GRUPĖS SUDARYMAS IR VEIKLOS PRINCIPAI

4. Grupę sudaro iki 24 (imtinai) 1 – 4 klasių mokiniai.

5. Į grupę mokiniai priimami tėvams (globėjams, rūpintojams) pateikus rašytinį prašymą.

6. Grupės veiklos priežiūrą vykdo direktoriaus pavaduotojas ugdymui.

III. GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS

7. Grupės veikla vykdoma mokslo metais.

8. Grupės darbo laikas nuo 1250 val. iki 1450 val.

9. Darbą grupėje reglamentuoja grupės veiklos planas.

10. Veikla grupėje organizuojama pagal sudarytą ir suderintą su direktoriaus pavaduotoju grupės dienotvarkę.

11. Tėvai (globėjai, rūpintojai) turi teisę savo vaikams parinkti grupės lankymo trukmę.

IV. GRUPĖS FUNKCIJOS

12. Grupėje dirbantys pedagogai organizuoja saugią mokinių priežiūrą, kryptingą pažintinę, meninę, sportinę veiklą grupės veikloje nurodytose patalpose ir lauke.

13. Nuosekliai, planingai ir turiningai organizuoja veiklą, atitinkančią mokinių amžių.

14. Įsipareigoja saugoti mokinius nuo fizinę, psichinę sveikatą žalojančių poveikių.

15. Pagal galimybes sudaro sąlygas mokinių saviraiškos poreikiams tenkinti.

16. Teikia pagalbą mokiniams atliekant namų darbų užduotis.

17. Užtikrina savalaikį mokinių nuvykimą į papildomojo ugdymo užsiėmimus gimnazijoje.

18. Informuoja tėvus (globėjus, rūpintojus) apie mokinių savijautą, sveikatą, elgesį, veiklą pailgintos dienos grupėje.