Integruotas Lion’s Quest programos “Raktai į sėkmę” socialinio emocinio ugdymo pamokų projektas „Kūrybiškas mokymasis “

Gegužės 24-25 dienomis IIb klasės gimnazistai įgyvendino savo pirmąjį „Raktai į sėkmę“ programos pamokų projektą, kurio tikslas – ugdyti mokinių socialinę ir emocinę atsakomybę, kūrybingumą, skatinti kritinį mąstymą, pasitelkiant bendradarbiavimą veiklose kaip edukacinę mokymosi tarnaujant  priemonę vykdant veiklą skirtingose grupėse. Projektui buvo keliami uždaviniai – skatinti komandinį darbą (praktinio darbo planavimas, organizavimas ir atlikimas), pagarbos bendraamžiams ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir savęs valdymo įgūdžių lavinimas: savidrausmė, atkaklumas, tikslų siekimas, susipažinimas su kuo įvairesnėmis socialinėmis patirtimis, elgesio normų laikymasis bei kūrybiškumo lavinimas.

Projektas buvo įgyvendintas Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijos Joniškėlio skyriaus Lauko klasėje. Mokiniams meninėje veikloje pagelbėjo dailės mokytoja metodininkė Laisvutė Razmienė, priešmokyklinio ugdymo Žvaigždučių grupės vaikams edukacinėse veiklose padėjo vyr. mokytojos: Aušra Strigūnienė ir Neringa Smalskienė.

Suorganizavome ir dalyvavome įvairiose edukacinėse veiklose, kurias sujungė žvaigždučių tematika: žaidėme įvairius judriuosius žaidimus, dalyvavome „saldžiosiose“ estafetėse, atlikome „Piratų mankštą“, visus įtraukėme į „Draugystės rato“ užsiėmimus, veikė darbščiųjų rankų dirbtuvės (kūrėme papuošalus vaikams), šokome šokį „I Like To Movie It“, triratukus paruošėme meninei instaliacijai (nuvalėme rūdis, paruošėme dažymui, nudažėme), pabuvome knygų „daktarais“ (klijavome suplyšusias knygas), kūrybiškai papuošėme Lauko klasę, piešdami animacinių filmukų pagrindinius herojus. Veiklas apibendrino ir gimnazistus labiau susidraugauti su priešmokyklinukais paskatino iškilmingas Lauko klasės atidarymo šou, kerpant raudoną juostelę.

Tikslą pavyko įgyvendinti, rezultatai pranoko lūkesčius.

IIb klasės vadovė Justina Šimoliūnaitė