Europos judumo savaitė

Kiekvieną rugsėjį visose Europos Sąjungos šalyse organizuojama Judumo savaitė, kurios tikslas – raginti žmones daugiau judėti, sveikiau gyventi ir sportuoti. Visą savaitę Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazijoje vyko Europos judumo savaitės renginiai. Pirmąją savaitės dieną buvo organizuota mankšta mokytojams  „Pajudėk, pakrutėk, sveikai gyventi norėk!“.  Tikslas – atkreipti gimnazijos bendruomenės dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą, skatinti mokytojus aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo. Ilgųjų pertraukų metu vyko baudų mėtymo konkursas.  Antrąją judumo savaitės dieną vyko kvadrato varžybos tarp 6a ir 6b klasių komandų. Nugalėtoja tapo 6a klasės komanda. 5a klasės mokiniai žaidė linksmąjį futbolą su didžiuoju gimnastikos kamuoliu. Emocijos ir gera nuotaika liejosi per kraštus. Trečia diena – judėjimo galia. Daug dėmesio buvo skiriama judėjimui. Tą dieną buvo suorganizuotas Lietuviškos olimpinės mylios bėgimas (1988 m, nes būtent 1988 m. buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK). Nors ne vienas ir pavargo bebėgdamas, bet smagu buvo visiems dalyvauti mylios bėgime, o dar ir pasipuošus lietuviškais akcentais.  Tą dieną aktų salėje merginos judėjo šokio ritmu „Just Dance“.  8ab klasėje vyko netradicinė fizinio ugdymo ir sveikatos pamoka „Ėjimas – sveikata ir džiaugsmas“, kurios metu mokiniai turėjo įveikti nurodytą atstumą skaičiuodami žingsnius pagal pasirinktą skaičiavimo būdą. Paskutinis judumo savaitės akcentas – krepšinis 5×5. Nors vyko draugiškos varžybos, netrūko  įtampos, kovingumo, noro laimėti. Rungtynės pareikalavo nemažai jėgų iš kiekvieno kovojusio dalyvio. Bet po įtemptos kovos bei  smagaus žaidimo nugalėjo draugystė. Nesvarbu, koks rezultatas. Svarbu gera nuotaika, geros emocijos ir tarpusavio bendravimas. Europos judumo savaitė baigėsi. Mokiniai bei kiti gimnazijos bendruomenės nariai, dalyvaudami savaitės renginiuose, įgijo žinių apie sveikatos stiprinimo būdus, reikšmę, daug sužinojo apie tai, kaip yra svarbu ne tik judėti, sveikai maitintis, tinkamai leisti laisvalaikį, bet ir būti atsakingiems už savo ir aplinkinių žmonių sveikatą.

Fizinio ugdymo mokytoja metodininkė – judumo savaitės  organizatorė Danguolė Venckuvienė