Edukacinė pamoka „Vidury dvaro meška karo“

Gruodžio 12 d. ketvirtokai, o gruodžio 20 d. 2a klasės mokiniai lankėsi Pasvalio krašto muziejuje, kur vyko edukacinė pamoka „Vidury dvaro meška karo“.

Vaikus pasitiko gaspadorius Petras. Žibalinės lempos šviesoje jis aprodė ūkį, papasakojo apie rudens darbus, pasiūlė mokiniams patiems pasukti girnas, grūdų valomąją. Paskui visus gryčion pakvietė gaspadinė Agota. Ji mokė smulkių buities darbelių: vyti siūlus, pešioti vilnas, grūsti pipirus, lyginti rankšluostį. Ketvirtokai mokėsi dengti Kūčių stalą, prisiminė papročius, būrėsi. Veiklos pabaigoje vaikus aplankė Senis Kalėda ir meškutė. Visi kartu žaidė ir šoko. Senis Kalėda atrišo didelį maišą ir linksmai su meškute išdalino dovanas. Mokiniai pilni įspūdžių grįžo namo.

Mokytojos Ilona Volungevičienė ir Roma Kanapeckienė