“Šviesoforo” konkurso III etapas

Š.m. gegužės 9 d. Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijoje įvyko pradinių klasių mokinių konkurso „Šviesoforas“ regioninis etapas. Konkurso tikslas – skatinti pradinių klasių mokinius mokytis pagrindinių Kelių eismo taisyklių reikalavimų, ugdyti saugaus elgesio kelyje gebėjimus, plėtoti saugaus eismo sampratą realiame gyvenime.

Šiame III etape dalyvavo 8 geriausios komandos iš Panevėžio miesto („Šaltinio“ ir „Žemynos“ progimnazijos), Pasvalio miesto („Svalios“ progimnazija), Pasvalio r. (Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija), Kupiškio miesto („Povilo Matulionio“ progimnazija), Kupiškio r. („Šimonių“ pagrindinė mokykla),  Rokiškio r. („Panemunėlio“ ir „Kriaunų“ pagrindinės mokyklos).

Visos komandos susirinko į progimnazijos aktų salę. Po sveikinimų ir gerų palinkėjimų pasiliko atlikti užduočių. Mokiniai parodė saugaus eismo žinias atlikdami individualias Kelių eismo užduotis, suko galvas Protų mūšyje bei ieškojo klaidų Vaizdo siužeto užduotyje. Po to demonstravo praktinius gebėjimus eidami per kelią pėsčiųjų perėjoje bei sankryžoje, aiškino, kur ir kaip panaudoti atšvaitus. Visas užduotis vertino komisija bei policijos atstovai.

Konkurse galima buvo surinkti 135 balus. Susumavus rezultatus nugalėtojais tapo:

I vieta – Panevėžio „Žemynos“ progimnazija, 2017m. „Šviesoforo“ konkurso nugalėtoja (121 t.);

II vieta – Pasvalio „Svalios“ progimnazija (119 t.);

III vieta – Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija (114 t.).

Mūsų komanda – Tomas Šukys ( 1a klasė), Mėja Pralinskaitė ( 2a klasė), Eglė Valterytė (3a klasė), Smiltė Staleliūnaitė (4a klasė), kartu su Rokiškio r. Panemunėlio pagrindinės mokyklos komanda surinko 112 taškų, tačiau lemiamoje rungtyje (perėjimo per kelią sankryžoje) surinkom 1 tašku mažiau, todėl užėmėme 5 vietą, kuo irgi labai džiaugiamės.

Sveikiname nugalėtojus ir linkime sėkmės Pasvalio „Svalios“ progimnazijai, kuri, kartu su Panevėžio „Žemynos“ progimnazija, vyks į Kauną ir dalyvaus  IV nacionaliniame etape.

„Šviesoforo“ būrelio vadovė Darija Maslenikovienė