Vaikų sveikata – fizinis jų aktyvumas

Gimnazijos pradinukai šiemet įgyvendina sveikatingumo projektą „Vaikų sveikata – fizinis jų aktyvumas“, kuris finansuojamas pagal Pasvalio r.  savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą (gauta paramos1000 eurų).  Jo tikslas – formuoti ir puoselėti pradinių klasių mokinių sveiką gyvenseną, organizuojant sveikatą stiprinančias fizinio aktyvumo veiklas, skatinant to paties tikslo siekti ir pradinukų tėvelius; sukurti vaikams sveiką, saugią ir jaukią ugdymo(si) aplinką, nuo mažų dienų skatinančią juos gyventi sveikai ir turiningai.

Uždaviniai:

1. Suorganizuoti sveikos gyvensenos ugdymo bei sportinės veiklos aktyvinimo renginių ciklus.
  2. Formuoti taisyklingo plaukimo įgūdžius, mokyti plaukimo technikos.
  3. Diegti sveikos mitybos įpročius ir jos įtakos žmogaus sveikatai sampratą.
  4. Ugdyti asmens higienos būtinybę ir reikšmę žmogaus gyvenimo kokybei.
  5. Įsigyti inventoriaus, būtino kuriant sveiką, saugią ir jaukią fizinio, tuo pačiu – ir dvasinio ugdymo(si) aplinką.

Gegužės mėn. aktyviai poilsiavome  labirintų parke Anykščiuose ir prie jūros Klaipėdoje.

Šiuo metu trečiokams jau prasidėjo plaukimo pamokos Pasvalio sporto mokyklos baseine. Greitai prie jų prisijungs ir kitų klasių mokiniai.

Rugsėjo paskutinę savaitę visi pradinukai aktyviai sportavo gamtoje. Kiekviena klasė turėjo atlikti skirtingas užduotis: pirmokams reikėjo pasisupti ant sūpynių mokyklos kieme ir pasimankštinti ant treniruoklių miesto stadione;  2a klasės mokiniams teko nueiti ant tilto per Mažupę ir išplukdyti laivelį, paskui pasisupti ant sūpynių prie darželio; 2b klasės vaikai  turėjo prie karžygio su kalaviju skulptūros, skirtos Žalgirio jubiliejui,  įsmeigti 3 vėliavėles, vėliau pasimankštinti ant treniruoklių miesto stadione; trečiokai gavo užduotį sugalvoti norą ir prisiglausti prie Verkiančio akmens, paskui padaryti 3 prisitraukimus prie skersinio mokyklos kieme; 4a klasės mokiniai įsmeigė 3 gėles prie Ikaro skulptūros Tūkstantmečio parkelyje, o paskui suposi ant sūpynių mokyklos kieme; 4b besimokantiems vaikams reikėjo praeiti pro akmeninę Aistrų arką ir pasėdėti ant Slibino, vėliau grįžti Maironio,  Vilniaus gatvėmis į stadioną (iškeliaujantiems buvo įteikti „Jėgų suteikiantys rinkiniai“) . Čia visi susitikę žaidė linksmąsias estafetes. Po draugiškų varžybų visi mokinukai buvo apdovanoti  prizais.

Vaida Norvaišienė