Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas

Gruodžio mėnesį šalyje vyko nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės Bitės gimnazija konkurse dalyvavo jau trečią kartą. Į konkursą buvo atrinkti 33 aštuntų –dešimtų klasių mokiniai. Mokinių nuomone užduotys buvo sunkokos, daug matematikos, daug skaičiavimo, o biologijos, fizikos ir chemijos mažai, bet jos buvo įdomios. Kai pagalvoji, tai- nacionalinis konkursas, todėl ir užduotys skiriasi nuo užduočių, kurias sprendžiame pamokų metu. Visą mėnesį manęs klausinėjo, kaip jiems sekėsi, kiek surinko taškų, o jei domisi savo rezultatais, vadinasi mokiniai nėra abejingi tam, ką daro, rašo ar sprendžia ir jiems svarbu jų rezultatas , kas rodo, kad mokiniai yra atsakingi . Teisingai išsprendę užduotis mokiniai galėjo surinkti 48 taškus. Mūsų mokiniams sekėsi gerai, o kai kuriems net ir labai gerai. Nuoširdus ačiū visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams, bet paminėti noriu prizininkus. Aštuntokų tarpe daugiausia taškų surinko 8 b klasės mokinys Redas Šimoliūnas , 8a klasės mokiniai Vakaris Puodžiūnas ir Domantas Šatkauskas. Devintokų tarpe – Ia(g) klasės mokiniai Airidas Reifas, Aira Vaicekauskaitė ir Ib(g) klasės mokinė Gabrielė Šimoliūnaitė. Dešimtokų tarpe – IIa(g) klasės mokiniai Eligijus Šakarnis, Modestas Čirlis ir IIb(g) klasės mokinė Ramunė Parimskytė. Ačiū mokiniams už parodytus rezultatus, mes didžiuojamės jais ir džiaugiamės, kad jie mokosi mūsų gimnazijoje. Džiugu tai, kad Redas  Šimoliūnas, Eligijus Šakarnis ir Airidas Reifas  apdovanoti diplomais už geriausiai atliktas 2016 m. nacionalinio matematinio ir gamtamokslio raštingumo konkurso užduotis, kuriuos įteikė laikinai einanti Lietuvos respublikos švietimo ir mokslo ministro pareigas Audronė Pitrėnienė. Pasižiūrėjus į statistiką, visų mūsų mokinių rezultatai  yra arti šalies vidurkio. Silpniau sekėsi mūsų aštuntokams  ir devintokams, bet ir jie  mažai  atsiliko  nuo šalies vidurkio,   o dešimtokų rezultatai lenkia šalies vidurkį. Manau, kad reikia nebijoti ir norėti dalyvauti įvairiuose konkursuose, nes tai plečia mokinių žinias, stiprina jų įvairias kompetencijas, skatina mokinių  žingeidumą, stiprina jų atsakomybę ir pasitikėjimą savimi, savo mokytojais, savo gimnazija. Nebijokime išbandyti save, siekime savo turimas žinias taikyti praktinėse užduotyse, nes išėjimas už pamokos, už gimnazijos ribų duoda labai daug tiek pačiam mokiniui, tiek jo mokytojams, tiek visai gimnazijai.

Biologijos mokytoja Rita Karpavičienė

Konkurso ataskaitą galite atsisiųsti čia.