Integruota karjeros planavimo ir anglų kalbos pamoka „Profesija būtinybė ar svajonė“

Pamokos tikslas buvo pateikti pažintinę informaciją apie įvairias profesijas ir specialybes, sudominti profesijų pasauliu, ugdyti įgūdžius ir kompetencijas, būtinas karjeros planavimui, gauti grįžtamąjį ryšį. Susipažinti su piloto, laivo navigatoriaus, keliautojo bei inžinieriaus specialybe.

Gruodžio 21 dieną mūsų anglų kalbos pamokoje buvo svečių: atvyko buvęs mokytojos Rūtos Garbštienės mokinys Justinas Garbštas. Jis pravedė kiek kitokią anglų kalbos pamoka mums- gimnazijos trečiokams. Aišku, viskas vyko angliškai, o tai buvo puiki praktika. Justinas mokiniams pasakojo savo gyvenimo istoriją, pasidalino savo patirtimi. Jis yra įgijęs kelias profesijas ir yra apkeliavęs kelias šalis, taigi jo istorija tikrai buvo įdomi ir įkvepianti. Jis pasakojo, kad iš pradžių baigė mechanikos studijas, dirbo kariuomenėje, kur ir suprato, kad ši sritis ne jam, ir kad jis nori būti pilotu. Deja, šios studijos yra brangios, taigi jam teko sunkiai dėl to padirbėti, tačiau jam pavyko ir visai neseniai pasiekė savo tikslą. Mums, gimnazistams, atrodė nepaprasta, kaip paprastas joniškėlietis, kuris kažkada sėdėjo tuose pačiuose suoluose kaip ir mes dabar, galėjo tiek pasiekti. Manau, tikrai ne vieną iš mūsų paskatino siekti savo svajonių, kad ir kokios didelės ir nepasiekiamos jos atrodytų.

Estela Čirlytė IIIB