Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą visoms Europos, jos  regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Mūsų gimnazijoje Europos kalbų dieną paminėjome rugsėjo 26-27 dienomis. Įsijungėme į projektą   ,,Aš Europietis“. Jame dalyvavo visų klasių mokiniai: 2-4 klasių moksleiviai ant delno piešė įvairių šalių vėliavas ir delniukų antspaudais išmargino baltą popieriaus lapą.

Rugsėjo mėnesį per rusų kalbos pamokas I a,b klasės rašė  rusų kalba laiškus užsieniečiui,  II a,b – darė mini projektą ,,Aš ir rusų kalba, kalbos mokymosi motyvai,“  IV a sprendė, kuo patraukli Lietuva ir Rusija užsienio turistui.

Rugsėjo 27 dienos anglų kalbos pamokos buvo skirtos Europos kalboms: 5-8  klasės  apie jas sužinojo daug naujo kartu su mokytojomis apsilankę internetinėse svetainėse,vyresniųjų klasių mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Kitą dieną I ir II klasių gimnazistų pastagomis paradiniai gimnazijos laiptai “išmoko pasisveikinti” užsienio kalbomis, o medžiai  kieme pasipuošė įvairiaspalvėmis vėlevėlėmis.

Vadovaujami  mokytojos L.Razmienės,  mokiniai prakalbino ir vidinius  gimnazijos laiptus – pagal projektą ,,Kalbantys laiptai“ jie taip pat “sveikinsis” užsienio kalbomis.

Įsimintinos projekto akimirkos ilgam išliks nuotraukose.

IIb klasės mokinys Kasparas Mackevičius