Jaunųjų matematikų stovykla “Rokunda”

Pirmosiomis vasaros dienomis, birželio 2 – 4d., Balsių malūne vyko jaunųjų matematikų stovykla „Rokunda“. Joje dalyvavo Kupiškio, Joniškėlio ir Pasvalio miestų mokyklų vyresniųjų klasių moksleiviai. Jaunųjų matematikų stovyklą organizuoja Pasvalio Petro Vileišio gimnazija ir Pasvalio krašto jaunųjų matematikų mokykla „Rokunda“. Jaunimą savo žiniomis turtino Vilniaus universiteto docentas daktaras Antanas Apynis ir kolega daktaras Aivaras Novikas. Stovykloje dalyvavo 7 Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės mokiniai ir matematikos mokytoja Regina Žilienė.
Mokytis vasarą iš tiesų nelengva, bet edukacinių stovyklų programa labai skiriasi nuo to, kas dėstoma mokyklose. Stovykloje mokslai paprastai derinami su poilsiu, užduotys integruojamos į žaidimus, diskusijas, komandinį darbą. Dėl to susiformuoja itin didelis žinių bagažas. Stovyklos tikslas – ne tik lavinti matematikos įgūdžius, bet ir sužinoti kuo daugiau naujų dalykų. Stovyklautojai aplankė Biržų krašto lankytinas vietas, šoko smagius folkloro šokius, turėjo progą susipažinti su kitų mokyklų gimnazistais. Laikas tikrai neprailgo,o įspūdžiai ir žinios pasiliko ilgam.

Matematikos mokytoja Regina Žilienė.